BILSTEIN poszerza katalog o trzy oryginalne rozwiązania DampTronic do wybranych modeli Grupy Volkswagen. Nowe referencje BILSTEIN przeznaczone są do modeli VAG zbudowanych na modułowej płycie podłogowej MQB.

 

W 2012 r. konstruktorzy z Grupy Volkswagen wprowadzili nową płytę podłogową MQB. Od tej pory bazują na niej wszystkie kolejne generacje samochodów miejskich i rodzinnych spod znaku Audi, SEAT, Skoda i Volkswagen. Najpopularniejszym z nich jest Volkswagen Golf VII, ale należy do nich także SEAT Ibiza V, Skoda Octavia III i Volkswagen Passat i Polo.

Na płycie MQB powstały również najnowsze modele z popularnego segmentu crossoverów oraz SUV. Są to między innymi Audi Q2, SEAT Arona i Ateca, Skoda Karoq i Kodiaq oraz Volkswagen T-Roc i Tiguan. Łącznie jest  to dwadzieścia dwa modele tych marek.

Część z tych modeli wyposażona jest w adaptacyjny system zawieszenia DCC (Adaptive Chassis Control). BILSTEIN oferuje do niego amortyzatory z aktywnym systemem tłumienia DampTronic.

Wprowadzone właśnie do katalogu BILSTEIN referencje DampTronic obejmują amortyzatory z serii Replacement B4 (odpowiedniki fabrycznie montowanych) oraz Performance B6 (konstrukcje o poprawionych osiągach). Wkrótce dostępne będą także gwintowane zestawy B16 z regulacją fazy dobicia i odbicia. W każdym przypadku BILSTEIN zapewnia uaktualnienie oprogramowania komputera pokładowego.

Nowe referencje BILSTEIN:

  • BILSTEIN B4 DampTronic (oś przednia), nr referencji 23-238978,
  • BILSTEIN B4 DampTronic (oś tylna), nr referencji 20-238988,
  • BILSTEIN B6 DampTronic (oś przednia), nr referencji 23-254343,
  • BILSTEIN B6 DampTronic (oś tylna), nr referencji 20-254353,
  • BILSTEIN B16 DampTronic (zestaw na obie osie), nr referencji 49-255874.

W przypadku wątpliwości przy doborze amortyzatorów, sprężyn bądź kompletnych zestawów do konkretnego modelu, warto skorzystać z katalogu on-line, dostępnego pod adresem: https://pl.bilstein.com

źródło: motofocus.pl