Retrofity Philips LED X-tremeUltinon gen2 otrzymały nagrodę Red Dot w kategorii Best of the Best 2019. To najważniejsze wyróżnienie w konkursie Red Dot Product Design otrzymała niewielka liczba produktów wybranych przez jury spośród zgłoszeń z całego świata.

Nagrody Red Dot przyznawane są już od ponad 60 lat. W 2019 roku jury złożone z ekspertów oceniło ponad 5500 zgłoszeń z 55 krajów. Wzięto pod uwagę takie kryteria jak innowacyjność, funkcjonalność i ergonomia. Mianem Best of the Best wyróżniono tylko jeden produkt z każdej kategorii.

Diody LED Lumileds LUXEON Altilon, dostępne wcześniej wyłącznie dla producentów OEM, wyróżniają się temperaturą barwową 5800 kelwinów i jaśniejszym nawet o 250 procent – w porównaniu do wymaganego prawem minimum – światłem.

Uznanie sędziów zdobyła też jednoczęściowa konstrukcja. Zastosowanie aluminium zapewnia stały strumień światła o wysokim natężeniu w oprawie zintegrowanej z dwoma niezależnymi systemami chłodzenia. Kompaktowe wymiary ułatwiają montaż i wymianę żarówek halogenowych na lampy LED.